Keresés ebben a blogban

2012. június 29., péntek

Brokkoli saláta

Saláták mindig és mindörökké! Imádom őket, készüljenek bármilyen zöldségből és öntettel :)

Innen:
http://www.bien.hu/brokkolisalata,receptek,salatak,112311

Hozzávalók 2 személyre:
1 nagy fej brokkoli kis rózsákra bontva, megmosva
1 kis fej vöröshagyma, apróra vágva
1 marék megtisztított napraforgó- vagy tökmag
1 marék szárított ribizli, áfonya, vagy apróra vágott mazsola
4 evőkanál morzsolt feta sajt

Az öntethez:
3 evőkanál majonéz
3 evőkanál sima joghurt
1 kiskanál mustár
frissen őrölt bors, ízlés szerint

Elkészítése

Főzzük meg a brokkolit enyhén ropogósra. Hűtsük le, majd tegyük egy nagy tálba, öntsük rá a hagymadarabokat, a napraforgómagot, mazsolát és sajtot.

Készítsük el az öntetet. Minden hozzávalót keverjünk össze, fűszerezzük ízlés szerint borssal, esetleg sóval (vigyázat, a feta elég sós). Öntsük a salátára és keverjük össze. Hidegen tálaljuk!

Házi túrórudi


További fázisfotókért kattints a képre

A bolti sem rossz, de azért az jó, ha látjuk miből készül! Az eredeti cikkben a házi krémtúró is szerepel, de azt most nem másolnám be ide, mert kiscsajszim nem annyira vevő rá :)

http://www.nlcafe.hu/gasztro/20120320/csinalj_kremturot_es_turo_rudit__bolti_kontra_hazi/




Hozzávalók nagyjából 20 rudihoz

25 dkg túró
1 zacskó zselatin – sűrűre főzve (mi egy kanál vízzel kevesebbet tettünk bele az előírtnál és dr. Oetkert használtunk)
Vaníliaaroma – ízlés szerint
1 citrom reszelt héja
4-5 evőkanál cukor
2 tábla 30 százalékos étcsoki


A túrót robotgépben pürésítjük, hozzáadjuk a cukrot, a vaníliát és a citrom lereszelt héját. Közben a zselatint felforraljuk és langyosra hűtjük. Hozzákeverjük a túróhoz és hideg helyre tesszük. Miután a massza kicsit megszilárdult, habzsákba töltjük és kb. 10 centis hengereket nyomunk ki belőlük, majd az olvasztott csokival meglocsoljuk őket. Figyelem, nem lesz túl szép a végeredmény, de kit érdekel, ha finom és semmilyen adalékot nem tartalmaz.

Cékla tzatziki

A cékla az egyik kedvencem, mióta gyerekem van :) De hogy nyersen kóstoljam, az eddig eszembe sem jutott. Most azonban rátaláltam erre a receptre és úgy éreztem, ezt ki kell próbálnom!

http://szellemafazekban.blogspot.hu/2012/06/cekla-tzaltziki.html#

Reszeld le a nyers céklát a nagyobb lyukú reszelőn. Adj hozzá sűrű joghurtot, de csak annyit, amennyivel épp elkeveredik. Sózd, leheletnyi fokhagymával és ízlés szerint frissen aprított mentával bolondítsd. Olívaolajat is adj hozzá egy keveset, s néhány csepp vörösborecetet. Kevés morzsolt feta sem fogja elrontani, de nem alapfeltétel :)

Fogyózó céklaimádóknak ajánlom még az alábbi linket:
http://www.wellnesscafe.hu/dieta/2011-12/Dietazz-ceklaval-a-gyors-fogyasert

2012. június 28., csütörtök

Csirkés spenótsaláta

Repertoárom új tagja :) Spenótból még sosem készítettem salátát és több hozzávalóját, így az avokádót és fenyőmagot sem kóstoltam még, de nekem nagyon szimpatikusak, így biztos, hogy ki is próbálom!

 

Csirkés spenótsaláta recept

Spenótsaláta avokádóval
.

Ezeket szerezd be:

  • 1 csomag apróra vágott spenót
  • 1 csésze koktél paradicsom
  • 1/2 csésze kukorica
  • 30-40 dkg megmaradt grill vagy sült csirke
  • 1 nagy avokádó (szeletelve)
  • 25 dkg feta sajt
  • 1/4 csésze pirított fenyőmag (opcionális)
  • Salátaöntethez:
  • 3 evőkanál fehérborecet
  • 2 evőkanál olívaolaj
  • 1 evőkanál dijoni mustár
  • só és bors ízlés szerint
Helyezzük a kis szálakra tépett spenótot egy nagy salátástálra. Adjuk hozzá a többi hozzávalót.
Egy kis tálban habverővel keverjük össze az öntet hozzávalóit. Egyszerűen és gusztusosan tálaljuk húsok mellé vagy magában.

Konyakmeggyes profterol

Na, ez lesz a következő... :)

Innen:
http://www.alacarte-kulinaria.blogspot.hu/2012/05/konyakmeggyes-profiterol.html

Hozzávalók:
  • 1 csésze víz
  • ½ csésze vaj (200ml-s csészét használva ez körülbelül 120 gr)
  • 1 csésze liszt
  • 1 csésze tojás
  • só, cukor
  • 250 gr mascarpone
  • 200 gr étcsokoládé
  • 3 evőkanál méz
  • 100 ml tejszín
  • 100 gr aszalt, magozott meggy
  • 150 ml barna rum
Az aszalt meggyet a rumba áztatjuk és egy éjszakán át pihentetjük benne.
A vizet, a vajat és a sót felforraljuk, majd hozzáadjuk a lisztet, elkeverjük és addig keverjük, amíg a legtöbb nedvesség elpárolgott belőle. Ez kb. 5 perc. Folyamatosan keverni kell, lehetőség szerint az edény széléhez nyomva, hogy minél nagyobb felülettel érintkezzen, és vigyázva, hogy ne égjen meg, és egy picit se barnuljon be. Minél több folyadék párolog el, annál jobb, hisz annál több tojást fog felvenni a tészta, amitől laza és lyukacsos lesz a szerkezete. A tésztát hagyni kell egy kicsit hűlni, mielőtt a tojást beletesszük, mert ha túl forró, rántottás tésztát kapunk. 
Ha kihűlt a tészta, a tojást fokozatosan egyenként kell belekeverni, elektromos habverővel. Egy nyúlós masszát kell kapnunk, ami nem folyik szét, amikor kitesszük egy kanállal a sütőpapírra. Nagyjából mandarin méretű gömböket méretezzünk, ezek egész szépen megnövekednek, nagyjából dupla méretre, ezzel számolni kell a sütőpapíron való elhelyezéskor.
A sütőt 220 fokra kell előmelegíteni és ebben kell hozzávetőleg 12 percig sütni a puffancsokat. Szépen megemelkednek és enyhén megpirulnak. Ezt követően le kell venni a hőfokot 190 fokra és további 15 percig kell sütni. Ez csak hozzávetőleges idő, mivel minden nagyban függ a méretektől, minél nagyobb, annál tovább kell sütni. A kész fánkokat hagyjuk kihűlni.
A krémhez 100 gr étcsokoládét megolvasztunk, majd a mascarpone krémmel és a mézzel összekeverjük. A rumos meggyet a rummal együtt a krémhez adjuk. Ezzel töltjük meg a fánkokat.
A maradék 100 gr étcsokoládét felolvasztjuk és a tejszínnel elkeverjük. Tálaláskor a fánkok tetejére öntjük.

Hercegnő burgonya




Ezt a köretet már több helyen ettem, de itthon még akárhányszor próbáltam, sosem sikerült úgy kivitelezni, hogy a sütőben ne terüljenek el. Most remélem, megtaláltam a tökéletes receptet, muszáj is lesz kipróbálni (hátha egy 4 évesnél is sikert aratok azzal, hogy "hercegnő" :) )

http://www.nosalty.hu/recept/hercegno-burgonya

Hozzávalók:
Hercegnő burgonya
A meghámozott burgonyát felkockázzuk és bő vízben puhára főzzük. Leszűrjük, hozzákeverjük a vajat és robotgéppel pépesítjük.Amikor langyos vagy csaknem teljesen kihűlt, hozzádolgozzuk a tojás sárgákat. Sóval és szerecsendióval ízesítjük.
Nyomózsákba téve csinos kis kupacokat gyártunk egy sütőpapírral vagy szilikon sütőlappal bélelt tepsire. 220 fokra előmelegített sütőben kb. fél óra alatt aranyszínűre sütjük. (Akkor jó, mikor kívülről ropog, belülről viszont puha.)

Gesztenyegolyó torta

Pihém, híres lettél :)
http://haho-pihe.blogspot.hu/2012/02/valentin-napi-gesztenyegolyo-torta.html

Hozzávalók 18 cm-es tortaformához:

Piskótához:
2 tojás
2 ek liszt
2 ek cukor
1 tk sütőpor

A gesztenye moussehoz::
50 dkg kész gesztenyemassza
50 dkg mascarpone
(12 dkg porcukor
1/2 dl rum) - csak ha natúr 
gesztenyemasszát használunk!!!

A gesztenyegolyókhoz:
25 dkg gesztenyemassza
1-2 evőkanál rum - csak natúr gesztenyénél
5 dkg étcsokoládé
2 dkg vaj

A csokoládés bevonathoz:
5 dkg étcsokoládé
2,5 dkg vaj

Elkészítés 18 cm-es tortaformában. Nagyobba is lehet, akkor a bevonatot érdemes növelni, hogy szépen elterüljön.
Ha az eredeti recept szerint dolgozunk, a csatolt linknél megtalálható a kekszes alap leírása, egyszerű, nem kell sütni, érdemes kipróbálni. Nekem épp nem volt itthon kekszem hozzá.
Tehát elkészítjük a piskótát. 2 tojás sárgáját 2 ek cukorral kihabosítunk, hozzáadjuk a sütőport és a 2 ek lisztet, majd a felvert tojásfehérjét. Formába öntjük, készre sütjük.
Közben a gesztenyemasszát kikeverjük a mascarponéval és a tejszínnel. (csinálhatjuk csak mascarponéval!!!) Hűtőbe tesszük.
A gesztenye golyókhoz a masszából golyókat formálunk, és a vajjal felolvasztott csokoládéba forgatjuk, majd a megsült és kihűlt piskótára pakolgatjuk.

Kicsit hagyjuk dermedni a csokit a golyókon (hűtő gyorsít rajta...), majd szépen rásimítjuk a mascarponés-tejszínes gesztenyemasszát.

Végül a tetejére szánt étcsokit a vajjal gőz fölött felolvasztjuk, és szépen rácsurgatjuk. Tetejét kedvünk szerint díszíthetjük.

Kipróbáltam, hogy mennyire használható a szaloncukorként már bevált marcipánmassza.
Még a tökéletes állagot nem sikerült megtalálnom, próbáltam szárazabbra-vizesebbre, de morzsolódott a massza. Így elég nehéz volt vele dolgozni. Kiszúrni belőle formákat tökéletes, a szaloncukornál megtalálhatók az arányok, pár csepp piros ételfestékkel a színe is igazán szép lesz. Formázni macerásabb, ott már morzsálódott, de azért valahogy csak összejött :)

Érdemes kipróbálni egy 7végi ebéd után desszertnek, de szépen feldíszítve bármilyen ünnepre megfelel, és nagyon gyorsan elkészíthető. Jó munkát hozzá!

Póréhagymával és krémsajttal töltött burgonya

Jólesik néha valami húsmentes (az a kis bacon belefér), ezért kapva kaptam az alkalmon, amikor megtaláltam ezt a receptet itt:
http://www.nlcafe.hu/gasztro/20120425/krumpli-recept-porehagymaval-es-kremsajttal-toltott-burgonya/

Póréhagymával és krémsajttal töltött burgonya
A nagy krumplihét: Póréhagymával és krémsajttal töltött burgonyaHozzávalók 4 személyre:
• 2 szál póréhagyma
• 4 darab nagyobb, sütnivaló burgonya
• 15 dkg zöldfűszeres sajtkrém
• 1 tojás
• 10 dkg szeletelt baconszalonna
• só, bors

A héjas burgonyákat alaposan lesikáljuk, és 20-25 percig (a burgonya méretétől függően) sós vízben főzzük. Míg készül a burgonya, a baconszeleteket apró darabokra vágjuk, és teflonserpenyőben ropogósra sütjük. A póréhagymát megtisztítjuk, felkarikázzuk, és kevés vízben pár perc alatt megpároljuk. A megfőtt burgonyát kicsit hűlni hagyjuk, majd félbevágjuk, és óvatosan kivájjuk a közepét, hogy aztán meg tudjuk tölteni. A kivájt részt a póréhagymához adjuk, majd hozzákeverjük a krémsajtot, a tojást, sózzuk és borsozzuk.

A keveréket visszatöltjük a kivájt burgonyába, és 200 °C fokos sütőben 15 perc alatt ropogósra sütjük. Amikor elkészült, a tetejét megszórjuk a sült szalonnával, és melegen tálaljuk.

Tejfölös-epres brownie

Ez a recept Piszke blogjáról származik.
Egész pontosan innen: http://piszke.blogspot.hu/2012/05/tejfolos-epres-brownie.html
Annyit változtattam rajta, hogy eperszezon előtt én a saját készítésű eperlekváramból kanalaztam bele.

Egyre jobban tetszenek a receptjei, így kedves Olvasó, ezentúl még többször találkozhatsz vele :)

Hozzávalók: (20 darabhoz)
20 dkg vaj
10 dkg étcsokoládé
20 dkg cukor
5 dkg kakaó
csipet só
175 gr tejföl (20%-os!)
2 nagyobb tojás
1 tk. vaníliakivonat
8 dkg liszt
20-25  dkg eper
Az epret megmostam, megtisztítottam és kockákra vágtam.
A sütőt 165 fokra előmelegítettem.
A vajat felolvasztottam a mikróban, beletördeltem a csokit, simára kevertem (lehet vissza kell tenni őket egy körre együtt, csak ne forrósítsuk fel). Kicsit hűlni hagytam, addig kimértem a cukrot, összekevertem a kakaóval és a csipet sóval, a tojásokat felvertem, a tejföllel és a vaníliakivonattal simára kevertem. A cukros kakaót adtam először a vajas-csokis masszához, azután a tejfölös-tojásos rész jött, a végén pedig rászitáltam a lisztet. Kézi mixerrel simára kevertem.
Egy 20x20-as négyzet alakú ( süthetjük bármilyen más formában is, lényeg, hogy kb 400 cm2 legyen az alapterület :) - pl egy 22 centis kerek torta vagy piteforma is jó ) magasabb falú fémtepsit úgy béleltem ki sütőpapírral, hogy a széle jól túllógjon a tepsi peremén, hogy könnyen ki lehessen emelni belőle a sütit, ha kisült. Elsimítottam benne a sűrű masszát, megszórtam az eperrel, és az előmelegített sütőben 40-45 percig sütöttem. ( Utolsó 15 percben mehet a tetejére alufólia lazán, - ekkorra már szép vékony kérge van felül a brownie-nak -, hogy száradjon ki az eper.)
Belül  picit krémes marad, nem kell túlsütni!
A tejföl és az eper  miatt kevésbé ütősen édes, és nemcsak tejszínhabbal, de vaníliafagyival is nagyon finom.

Zabpehely keksz

Sokáig kerestem az ideális zabpelyhes kekszet, ami nem tartalmaz finomlisztet, nem tartalmaz margarint és egyéb, hagyományosan egészségtelen összetevőket. Nonó életmódblogján sikerült ezt megtalálnom, amit ki is próbáltam és nagy sikert aratott. Mondjuk, a konzervatívabbaknak kellett hozzá némi eperlekvár :)

Hozzávalók:
10 dkg tk. tönkölyliszt
10 dkg nagyszemű zabpehely
1 cs. sütőpor
1 tojás
1,5 evk. édesítőszer
2 evk. olíva olaj
1,5 dl tej
pici vanília aroma
ízlés szerint, fahéj vagy kókusz (esetleg mindkettő:)

Mindezt összekevertem, 10 kis halmot csináltam belőle
és 180 fokon, 25 percet sütöttem sütőpapíron.:)